KS Praha logo

Workshopy – Podzimky 2020

Dorost Odrost Podzimky Porost Uživatel Ondřej Krišica Kalendář 17.9.2020

Zde jsou informace ke všem workshopům, které jsou v nabídce, včetně aktuální obsazenosti.

Obecné informace o Podzimkách 2020 najdeš tady.

A co to workshopy jsou?

Pokud jedeš na Podzimky poprvé, tak bys měl/a vědět, že workshopy jsou aktivity, které se odehrávají každý den dopoledne během Podzimek. Tebou zvolená aktivita (workshop), kterou si vybereš v přihlášce, bude pro tebe náplní dopoledne, tak si dobře (a hlavně včas, aby byla ještě místa), zvol ten správný!

Sport pro kluky

Kdo ho vede: Pavel Bukáček
Přihlášeno: 
Kapacita: 16

Budeme se věnovat nejrůznějším sportům, především podle toho, co nám místní sportoviště dovolí. Také se budeme každý den společně zamýšlet nad vybranou částí Bible. Nemusíš být profesionální sportovec, stačí mít trochu výdrž a chuť se učit nové věci a být součástí týmu.

Pavel Bukáček vystudoval FTVS a pracuje jako vedoucí Centra dětí Teen Challenge v Praze na Žižkově. Je fotbalový nadšenec a se stejnou vášní hraje Bang. Je ženatý, má dceru Lily, a i když se někdy tváří přísně, bát se ho rozhodně nemusíte, nekouše.

Sport pro holky

Kdo ho vede: Betty Bukáčková
Přihlášeno: 
Kapacita: 16

Chceš strávit každé dopoledne na podzimkách aktivně? Chceš si zahrát nějaké míčové hry? A naučit se pár tanců? Tak se neváhej přihlásit na tento workshop. Workshop je pro všechny bez ohledu na taneční a sportovní úroveň, těším se na vás!

Betty Bukáčková učí biologii a chemii na střední škole, ráda tancuje, hraje volejbal (na téměř mistrovské úrovni), miluje vafle a svého manžela Davida. V rámci naší mládeže prošla jako vedoucí dorostem, porostem i odrostem a aktuálně vede taneční skupinu. Pokud jí chcete udělat radost, usmívejte se na ní, hodně cvičte a doneste jí něco sladkého!

Umělecký workshop

Kdo ho vede: Aleš Novák
Přihlášeno:
Kapacita: 12

Aleš vzkazuje: Budeme dělat něco dost uměleckýho…

Aleš Novák vystudoval sochařství u Kurta Gebauera (zasvěcení vědí, co to znamená) a v současné době učí na univerzitě v Liberci. Má za sebou mnoho výstav a akcí, jeho díla můžete vidět aktuálně třeba v Galerii Prám od 22.9. 2020.

V minulosti byl jako vedoucí skupinky na porostě a věrnost naší mládeži zachoval i po odstěhování do Liberce.

Fotografický workshop

Kdo ho vede: Míša Macáková
Přihlášeno:
Kapacita: 12

Na začátku dáme lehkou teorii o tom, jak funguje foťák, osvětlím vám takové ty základní pojmy jako clona, zlatý řez, ISO, čas, a jak to spolu dohromady skloubit, tak aby to vypadalo dobře. A pak vyrazíme do ulic a budeme používat vaše umělecké oko v praxi. Vůbec nemusíš mít žádnou zkušenost s fotkou, všechno ti vysvětlím.

Michaela Macáková studuje na střední škole Michael multimédia a fotku. Překvapivě jí baví focení a postprodukce. Míša je takový kavárenský povaleč – miluju svou práci, knihy, kafe a lidi – a kde jinde tyhle věci dát dohromady než v kavárně?

„Ve dnech hlasu sedmého anděla“

Kdo ho vede: Michal Klesnil
Přihlášeno: 
Kapacita: 20

Rozumíte knize Zjevení Janovo? Nebo vám připadá jako nesrozumitelní šifra? Na našem workshopu se pokusíme společně proniknout do jejího tajemství.

Michal Klesnil je jedním z vedoucích mládeže KS Praha a také předsedou Nadačního fondu KMS, který podporuje misionáře. Kromě toho, že se často postí, miluje Ježíše, má rád výlety, své dcery, a i své mládežníky – odrosťáky. Taky napsal několik knížek, a pokud se zajímáš třeba o to, jak to bude s koncem světa, doporučujeme si je přečíst.

Diskuzní workshop

Kdo ho vede: Ondra Neužil
Přihlášeno: 
Kapacita: 12

Naučíme se společně, jak přesvědčit druhé, argumentovat a budeme diskutovat na nejrůznější témata. Vítáni jsou všichni, které baví přemýšlet, mluvit a spolupracovat 😊.

Ondra Neužil studuje religionistiku a je vedoucím v nejstarší věkové kategorii naší mládeže. Diskutování patří mezi jeho velké koníčky. Miluje své dva skvělé sourozence a Pána Prstenů.

Workshop o evangelizaci

Kdo ho vede: Luboš Ondráček a Honza Adamec
Přihlášeno: 
Kapacita: 14

Jak říct lidem evangelium tak, aby ho pochopili? Jsou různé způsoby evangelizace? A co když jsem introvert, který nerad mluví s cizími lidmi? Jak mluvit s dětmi o Bohu?  To všechno a mnohem víc se dozvíš na workshopu s Lubošem a Honzou (a jako bonus se dozvíš i něco o historii evangelizace v našem sboru).

Lubomír Ondráček je hlavní pastor našeho sboru a často (a doufáme, že rád) jezdí na akce mládeže. Letos se stal poprvé dědečkem, má milou ženu a tři děti, a když byl malý, chtěl být myslivcem.

 

Honza se jako evangelista už asi narodil. Rád klade lidem nepříjemné otázky, mluví s nimi o Ježíši ve vlaku (protože nemají kam utéct) a miluje nafukovací balónky.

Toulky neznámou Prahou

Kdo ho vede: Brzy doplníme
Přihlášeno: 
Kapacita: 15

Jsi Pražák od narození a máš pocit, že jsi už byl v Praze všude? Omyl… jsou místa, kam turista nezavítá a většina obyvatel Prahy nemá o jejich existenci ani tušení. Chceme je spolu s Tebou objevit a dozvědět se něco nového 😊

 

Přihlásit se můžeš zde.